Zaměstnávání zahraničních studentů a absolventů – jejich možnosti a výhody pro vás

V roce 2020 narostl zájem cizinců o studium na univerzitách v České republice. Podle dzs.cz se příliv celkově zvedl o více než 8 % s tím, že nejvíce v tuzemsku  chtějí studovat Rusové, Indové a Íránci. Mnozí z těchto studentů by potom rádi v zemi zůstali a našli si tu práci – a to jak přímo při studiu, tak hned po promoci. Jaké jsou možnosti zahraničních studentů a absolventů v Česku na trhu práce? A jaké jsou výhody firem, které zaměstnají ještě studující expaty?

Nárůst zahraničních studentů v ČR je patrný i přímo v krajích. Například v Jihomoravském kraji se  podle #Brnoregion viditelně zvedl počet studentů z cizojazyčných zemí, a to hlavně z těch postsovětských (Rusko, Ukrajina, Kazachstán), ale i z Německa.

 

Students at a graduation, hugging.

Zájem cizinců o studium v České republice stabilně stoupá.

 

Více studijních programů v angličtině

Studenty do ČR láká především nabídka studijních programů v anglickém jazyce, která roste úměrně s poptávkou. #Brnoregion uvádí, že v roce 2019 nabízelo pět největších univerzit v Jihomoravském kraji dohromady 173 programů v cizím jazyce, což představuje jednu pětinu všech studijních programů.

A jelikož do Česka přijíždí tolik nových cizinců, přirozeně jich chce čím dál víc zůstávat i po studiu a najít si zde práci.

Co všechno ale zahraniční studenti potřebují k tomu, aby vůbec mohli v ČR pracovat?

 

Studenti z EU to mají snadné

Studentům ze zemí Evropské unie se práce hledá snáz než třetizemcům. Tito cizinci totiž v České republice mohou pobývat bez jakéhokoliv oprávnění a mají také volný vstup na trh práce.

Pokud už teď zaměstnáváte nebo se chystáte zaměstnat občany EU, poraďte jim, aby si pobytové oprávnění zařídili i tak. Povolení k pobytu jim totiž přinese řadu výhod a zabezpečí je pro případ, že se třeba kvůli koronaviru znovu zavřou hranice. Držitelé tohoto potvrzení (popřípadě jiného pobytového oprávnění v ČR) se mohou do země snadněji vrátit. 

Například takové potvrzení o přechodném pobytu je dobré mít, když si zahraniční zaměstnanec chce požádat o trvalý pobyt. Ministerstvo jej totiž může použít jako ten nejsnáze ověřitelný důkaz toho, že tu onen cizinec opravdu byl 5 let. Mezi další výhody pobytových oprávnění u občanů EU potom patří možnost získání rodného čísla, které mohou použít při otevření účtu v bance, žádosti o půjčku, nebo například při registraci auta.

 

Přihlaste se k našim HR novinkám

Nechte nám svůj email a dostávejte užitečné tipy nejen pro zaměstnavatele expatů v České republice.

 

Jak je to s třetizemci?

Studenti, kteří jsou občany třetích zemí (tedy ne občany EU), mohou rovněž v Česku pracovat. Musí však dodržet několik podmínek. Studovat musí prezenčně a musí se jednat o programy, které jsou v Česku akreditované. Za splnění těchto podmínek mají tito studenti volný vstup na trh práce

Jakmile je u vás ve firmě zaměstnáte, mohou si hned zažádat o zaměstnaneckou kartu.

Ve svém náborovém hledáčku samozřejmě můžete mít i absolventy. Studenti totiž po ukončení studia mohou zažádat o dlouhodobý pobyt za účelem hledání zaměstnání. S tímto druhem pobytu mají 9 měsíců na to, aby si v ČR našli práci (například ve vaší firmě). Jakmile takového absolventa zaměstnáte, může si už zažádat o pobyt s delší trvanlivostí, tedy zaměstnaneckou kartu.

 

!Je dobré vědět!

 

Výhodná možnost partnerského víza

Často se stává, že se zahraniční studenti během svého pobytu na českých univerzitách zamilují. A to nejen do České republiky, ale i do někoho tady v Česku (nejčastěji). V tomto případě je dobré vašim zahraničním zaměstnancům zvědomit, že by pro ně mohlo být výhodné zařídit si tzv. partnerské vízum, tedy povolení k přechodnému pobytu, které se vydává na pět let a umožňuje jim volný vstup na trh práce.

Mnozí možná ani netuší, že k získání takového víza vlastně s partnerem nebo partnerkou nemusí být sezdaní. Vše, co musí udělat, je Ministerstvu vnitra dokázat, že je jejich vztah reálný. Dalším benefitem tohoto druhu pobytového oprávnění je to, že jej mohou využít také stejnopohlavní páry, které se v České republice zatím nemůžou oficiálně vzít.

Co všechno vaši zahraniční zaměstnanci potřebují k zažádání o toto vízum?

  • Musí sepsat popis jejich vztahu (jak se potkali, jak se vztah rozvinul, kde všude spolu pár byl, atd.)
  • Musí sehnat podpůrné dopisy od rodiny a známých
  • Musí poskytnout fotografie sebe jako páru

Po podání přihlášky by měli očekávat dvě návštěvy od cizinecké policie. Ta k nim dům (místo bydliště v ČR) přijde zkontrolovat jejich situaci. Je potřeba, aby měl pár v tuto chvíli na zvoncích i na schránce obě jména

Jak už jsme zmínili, povolení k přechodnému pobytu pro třetizemce platí pět let. Vaši zaměstnanci tak nebudou muset dlouho řešit žádné prodlužování, což je výhoda a znamená to méně byrokracie jak pro ně, tak pro vás

 

Proč vlastně (mezinárodní) studenty zaměstnávat?

Zaměstnávání studentů a čerstvých absolventů se mnohým může zdát složité a zbytečné, ale v reálu to s sebou přináší mnoho pozitiv. Podle portálu pruvodcepodnikanim.cz  mohou studenti do firmy přinést svěží vítr. Čerství absolventi potom většinou oplývají nadšením pro svůj obor a novými nápady, což může pomoct (re)energizovat váš stávající tým.

Jsou tady i další pozitiva. Studenty můžete už během studia například zaměstnat na Dohodu o provedení práce (DPP) nebo Dohodu o pracovní činnosti (DPČ). Tyto dohody se vždy uzavírají na dobu určitou, což vám i zaměstnanci poskytne větší flexibilitu ohledně možnosti spolupráce do budoucna. Při podepsání růžového papíru a dodržení limitů hodin a částky potom nemusíte vy ani oni odvádět sociální ani zdravotní pojištění.

Nejde však jen o byrokracii a administrativu. Nezaměstnanost v Česku stabilně klesá. To znamená, že o kvalifikované a výkonné zaměstnance může být často nouze. Zaměstnávání čerstvých absolventů je tedy výhodné v tom, že si přímo ze školy můžete „ulovit“ perspektivní lidi, kteří vám v budoucnu přinesou konkurenční výhodu. Tím, že u vás vlastně začnou od začátku si je můžete takzvaně vypiplat“ přímo pro svoji potřebu. Jedná se tak vlastně o investici do firmy.

Zaujala vás myšlenka náboru zahraničních studentů a absolventů, ale nejste si jisti, jak postupovat z relokačního a imigračního hlediska? Obraťte se na nás  rádi za vás vše zařídíme! Chcete se dozvědět víc o vládních programech pro zaměstnávání cizinců? Sledujte náš blog a odebírejte měsíční HR newsletter, aby vám žádný podobný článek neutekl!

 

Zdroje článku: dzs.cz, Brnoregion, mzcr.cz, pruvodcepodnikanim.cz
Zdroj foto: pixabay.com

Tereza Walsbergerova

Howdy! I'm Tereza and I'm a wordsmith and literature nerd from Brno. Although I was born and raised in the Czech Republic, I know all too well from my time in Texas what it's like to be a "stranger in a strange land." I am excited to share all kinds of information with y'all!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *