Proč je lepší při žádosti o české dlouhodobé vízum mít zdravotní pojištění delší než 1 rok

Rádi byste ve firmě zaměstnali cizince? V tom případě tento váš budoucí kolega potřebuje dlouhodobé vízum, ke kterému je vhodné mít delší zdravotní pojištění. Přečtěte si následující článek, kde se dozvíte, jak by měl váš zaměstnanec při sjednávání svého zdravotního pojištění postupovat.

Při žádosti o dlouhodobé vízum v Česku je nutné počítat s tím, že dostat ho může trvat 2 až 3 měsíce nebo i déle. Podle českého imigračního zákona je oficiální lhůta pro vyřízení víza 90 dní. Někdy se však stane, že ambasáda tento limit nedodrží a vízum je k vyzvednutí za delší dobu. Proto doporučujeme, aby si expati zaplatili delší zdravotní pojištění, a to na rok a 2-3 měsíce nebo i více měsíců. Proč?

Představte si modelovou situaci

Pokud cizinec o vízum zažádá v květnu 2019, bude hotové za 2 až 3 měsíce (tzn. v červenci-srpnu 2019). V případě zdravotního pojištění, které je platné pouze 1 rok, tak i vízum je platné 1 rok (do května 2020). Proto je lepší vyřídit zdravotní pojištění na 1 rok a 2-3 měsíce (od května 2019 do července-srpna 2020), přičemž vízum pak platí opravdu 1 celý rok (od srpna 2019 do srpna 2020).

Poznámka pro vás: v případě, že si váš nastupující zaměstnanec žádá o zaměstnaneckou kartu a modrou kartu na ukrajinské, ruské a polské ambasádě, je třeba předložit dlouhodobé vízum.

Kontaktujte nás pro vyřízení zdravotního pojištění pro vašeho zaměstnance. Pojišťovna Slavia, s níž při sjednávání pojištění spolupracujeme, nabízí pojištění na 15, 18 nebo 24 měsíců.

Chcete se dozvědět víc o životě a práci expatů v České republice? Sledujte nás na našem blogu a Facebooku.

Zdroj fotografií: Libreshot

Veronika Tomková

Veronika Tomková

Hi everyone! I am Veronika, a passionate traveler, music lover and guide for my foreign friends in Brno. I like working in an international environment and helping expats to get to know our country. Cultural and social interconnection makes sense to me. Then it is possible to understand each other better, I believe :).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *